يا حسين(ع) ...

امام حسين (ع) در روز عاشورا: « غضب خدا بر يهوديان آنگاه شدت گرفت که برای خدا پسر قرار دادند، و بر نصاری آن زمان که خدا را سه گانه دانستند و بر مجوس وقتی که خورشيد و ماه را پرستش کردند. خشم خدا بر امتی سخت شد که برای کشتن پسر دختر پيامبر خود هم داستان شدند.»

امام صادق (ع): « از پدرم شنيدم که می فرمود : چون امام حسين با عمر سعد تلاقی نمودند و جنگ برپا شد خداوند نصرت خود رو فروفرستاد تا آنجا که بر سر حسين (ع) سايه گسترد، و آنگاه امام مخير شد بين پيروزی بر دشنمنانش و لقای پروردگارش، او لقای پروردگارش را برگزيد. »

امام صادق(ع): بعد از شهادت حسين (ع) فرشتگان به ضجه درآمدند و عرض کردند: پروردگارا اين برگزيده تو حسين و فرزند برگزيده است و فرزند دختر پيامبر توست. در پاسخ ملائک، خداوند سايه مبارک « قائم آل محمد (عج)» را برافراشت و فرمود: با دست اين انتقام حسين را می گيرم.»

کتاب لهوف را ورق می زنم. برای پيدا کردن اين حديث ها. می خوانم راويان آن روز پيکر حسين(ع) را از زيادی نيزه هايی که برآن نشسته بود به خارپشت مانند کرده اند...
امام صادق (ع): « بر بدن مبارک حسين (ع) اثر سی و سه نيزه و سی و چهار شمشير بود.»

نمی توانم بيشتر بنويسم...

يا حسين...


حديث ها از کتاب لهوف سيد بن طاووس

/ 48 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
amir

سلام به شما ....اين حسين كيست كه عالم همه ديوانه اوست ... اين چه شمعي است كه عالم همه پروانه اوست ..... از شما ممنون كه سر زدين...عزاداريهاتون قبول باشه....مطلب بسيار زيبايی بود....بازهم قدم رنجه كنين...التماس دعا

علي

کاش قلم قدرت بيان اون واقعه رو داشت. ولی نداره.

ali

سلام بر قند وعسل

yazdi

سلام بر حسينيان و کاروانيان عشق

gholi

چه کسی خار از پاهی برهنه آل رسول در آورد؟

سعید خادمی

شرمنده! تسليت ايام و تقدير از مطلب جالبتان فراموش شد.

امير

سلام آقا محمد. جهت عرض ادب و ارادت خدمت رسيدم. دعا هم كه فراموش نمي كني! راستي نمي دونم چرا اين چند روزه تا مي خواستم دعا كنم يه دفعه ياد تو مي افتادم! البته بعد فهميدم چرا. نيست كه ما خيلي چاكريم... اينجوري ميشه ديگه.

علی

خيلی عالی بود.