در تمثيل نمودن، کايوت را و التفات ننمودن اصحاب

ای نصرالله! تو را بايد تخته نمودن درب اين مکان، اما نه فردا که همين زمان. که بزرگان همی گفته اند از قديم، من باب مثال همين لقمان حکيم، که حکمت وی زبانزد خاص و عام است. و بنده را غرض از ذکر نام او آوردن اين کلام است: « ای پسر! هرگاه حرفی به اشارت خواستی زد و ديگران را عاجز از درک آن ديدی، همان بهتر آنکه بی خيال گردی که تو گنگ خواب ديده ای و عالم تمام کر...»

و اکنون اين حکايت ماست، که نکته ای نغز بگويی، راست. و ديگران آن را هيچ نيارند به رو، که اين همان حکايت موست و پيچش مو، ابروست و اشارت های ابرو.

برای تمثيل از فانی بودن دنيا و موقت بودن ما فيها، نمادی در شمال غرب وبلاگ می گذاری که نمادی است از ناپايداری. که گر در اين عالم برای نجات خويش جهدی نکنی و از همت خويش مايه نگذاری، دير يا زود در حضيض جان سپاری.
که اين تمثيل افزون بر آن نمادی است از تلاش و نرسيدن؛ با پای Cayot به دنبالRoad runner دويدن. و نمونه ايست از اميدواری، و اينکه هيچ گاه از شکست نهراسی.
باشد که اين نغز گفتار بر دل شما نوری باشد هادی راه، که گر مؤثر نيفتد چيزی نماند جز افسوس و آه.

/ 25 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد ـ رها

سلام...وقتی نصرا...منشی سکرتر شود انگاه نوشته اش هم می شود در اين ما يه ها...پست مدرن .. از کايوت گفتنو و از گل شنيدن نشان از قامته رعنا تو ديدن......!!!! ممنون بابته تبريک....شيرينی هم سر جاشه...کی ؟؟؟

پيرمغان

سلام محمد . چطوری. وبلاگت همچین بدک نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱.....اومدم يه حالی بپرسم از بچه ها ...اميدوارم که هميشه موفق باشيد.

ساكت

وووووه .... يووووااااااااااه.... هييييييييييه...........! متحول شدم!!!!

marmar

ببينم جريان چيه؟؟؟ چرا اينقدر نا اميدانه؟ هميشه شاد باشی! بای

khaleh

salam, Hich vaght ba in did beh cartone road runner negah nakardeh boodam. Shoma tiz hoosha che donyaye jalebi darid. Beh khatere bitavajjohi ma naomid nasho. Ma adamaye mamooli taghsiri nadarim, yek kami dastemoon ro begiri rah mioftim. Movafagh bashi

golnaz

سلام ....تمثيا جالبی بود ولی درکش مشکل .......موفق باشی...بای

هدي1

يکم ته دلت به ما که هيچی حاليمون نشد بخند ...عيب نداره داداش !

کیمیا

سلام..من بر خلاف سايرين توانستم درک کنم که تو ای مريد محمد خان سکرتر که تو را اندرز داشتمی تا تو نيز گوش فرا دهی که هر چه زودتر فرار را بر قرار ترجيح بده تا که بيشتر از اين ضايع نگرديدی چون ....بقيشم نميگم که تو خماريش بمونی :))