نصرا...سکرتر

 

حالا كه سـكه قلـب خيـليـا  سـيا شده      حالا كه شهر شلوغ اينجورى بي صفا شده
يكى كه تا آخرش وايــسه پاي رفاقتـش     سـاده پيدا نمـيشـه ، عيـنـهو  كـيميا  شـده


   

جمعه ۱٥ آذر ،۱۳۸۱

روشنفکر بودن بسيار ساده است

 قبل از از آين که بريم سر اصل مطلب بايد بگم چون خيلی از آدما قصد دارن روشنفکر جلوه کنن که ما بهشون می گيم روشنفکر نما، اين اصول روز به روز تغيير می کنن و شايد تا دو سه ماه ديگه همه اصول زير از شناسه های يک روشنفکر حقيقی خارج شده و تمما از مشخصات يک روشنفکرنما شود ( يا به قول معروف «خز»شوند.)
1) نوشيدنی اول شما قهوه بدون شکر می باشد. اگه خيلی باهاش حال نمی کنيد ناراحت نباشيد، همه اولش همينطور بودن، عادت می کنيد. سعی کنيد در همه مهمانی ها هنگامی که برايتان چای می آورند با لحن کاملا جنتلمنانه ای بگويد... بی زحمت اگه ميشه يه فنجون قهوه تلخ... اين جمله واقعا شما را در سطح دوستان و فاميل بالا می برد. مطمئن باشيد!
2) از سيگار لايت کاملا بپرهيزيد. اگر وسعتان و سينه تان ياری می کند از سيگار برگ استفاده کنيد. سعی کنيد به طرز فجيعی سيگار دود کنيد. در شرايط مناسب پيپ هم موثر است.
3) کلا سعی کنيد از شيرينی ها بپرهيزيد. « کام يک روشنفکر بايد تلخ باشد» (سکرتر!)
4) سعی کنيد هميشه يک کتاب بسيار قطور در باب پست مدرنيسم و امثال آن را همراه داشته باشيد
5) در بحث های فاميلی سعی کنيد که طوری صحبت کنيد که اطرافيان چيز زيادی از حرفهای شما نفهمند. مطمئن باشيد مخاطبان نفهميدن را به کمی معلومات خود می گيرند.
6) اگر وضع انگليسيتان زياد خوب نيست اصلا از کلمات ساده انگليسی هم در صحبتهايتان استفاده نکنيد و سعی کنيد خود را طرفدار پاس داشتن زبان فارسی جلوه دهيد. ولی اگر انگليسی شما بدک نيست استفاده از چند کلمه قلنبه سلنبه در بين کلانتان می تواند بسيار مناسب باشد.
7) سعی کنيد در همه جا از بی فرهنگی و بی کلاسی هم وطنانتان شکايت کنيد. بلد بودن چند خاطره از سفرهای خيالی شما به اروپا و با اتيکت بودن مردم آنها در ادامه نطقتان ظروری است.
8) اگر درباره نوع فکر يا مکتبی از شما سوال شد سعی کنيد طوری صحبت کنيد که مخاطب در آخر هم نفهمد موافقيد يا مخالف.
9) هميشه سعی کنيد از کارهايی که عامه مردم انجام می دهند دروری کنيد. مثلا از يه برنامه تلويزيون يا گروه موسيقی محبوب خيلی انتقاد کنيد ( يا از يه تيم فوتبال خيلی محبوب بد بگيد!)
10) سعی کنيد اصلا ورزش نکنيد... البته اگر وسعتان می رسد می توانيد ويکِند خود را در زمين های گلف سپری کنيد. ( اين يکی استثناست)
11) تيپولوژی : اگر لاغر باشيد و موهای پريشان بلند داشته باشيد يه قدم از بقيه جلوتريد. اگر چاق هستيد تنها راه حل اين است که کچل باشيد.
12) از نفهمی مردم گلايه کنيد
13) يه کمی هم مطالعه کنيد.

محمد

پيام هاي ديگران () 
 


درباره وبلاگ

صفحه اصلي
آرشيو
فرستادن نظرات


اسفند 82
بهمن 82
دى 82
آذر 82
آبان 82
مهر 82
شهريور 82
مرداد 82
تير 82
خرداد 82
ارديبهشت 82
فروردين 82
اسفند 81
بهمن 81
دى 81
آذر 81
آبان 81
مهر 81


:برادر عزيزم


دوستان


* به روز شده در 24 ساعت اخير*

آرشيو
 


Email me from HERE:


پاورد باى:

پرشين بلاگ